Energizáló kövek avagy "CSAKRA SZIKLÁK”
Általam így nevezett, energiát kisugárzó szikla csoportulásokkal volt dolgunk az idei szeptemberi túránk alkalmával a Retyezát hegységben.
Családunkkal a Déli Kárpátok gyöngyszemének számító, kedvenc hegységeinkben túráztunk 5 napot. Csodálatos nyáriasan meleg időben, minden túra egy külön élmény volt. A hosszú túrákat a húgommal kevésbé bírtuk, így gyerekeinket előre engedve hagytuk, hogy a 2500-as csúcsokat is megmásszák. Gyakori pihenőket tartottunk a 1800 m feletti sziklák, kövek árnyékában. Egyik alkalommal egy hosszú gerincen kb 2100 m szinten, az ösvényről letértünk, mert a távolban megpillantott érdekes kőszikla együttes, szinte vonzott bennünket. A kinézetük is amolyan „megalitikus építmény” kinézetét sugallták. Itt pihentünk meg, s hamarosan a fáradtságunk szinte varázslatos módon szűnt meg. A meredek szögben álló sziklák között egy kis ferde mélyedés volt, s abba szinte bele vonzott valami, és odafeküdtem.
A suhanó felhőket bámulva, félálomba kerültem, s éreztem amint a Földi energiák áthatnak. Mezitlábas talpam, bár a kő hideg volt, olyan bizsergésbe kezdett, ami átfutott az egész testemen. Úgy éreztem, hogy nagyon boldog vagyok, s mintha Földanya visszhangja szólt volna hozzám, olyan gondolatokat kiváltva: „küldj másokat is hozzám”! vagy: „gyertek hozzám gyógyulni.” Ez a csupán 10 perces meditatív állapot, számomra úgy tűnt mintha órákig tartott volna. Bár húgom egy lapos sziklán ült, mégis ő is hamar feltöltődött és nagyon boldog volt, hogy itt lehetett.
Ezt a csodálatos helyet körbefotóztuk, hogy „dokumentálva” legyen, majd másokat is ösztönözni fogunk, hogy ide eljussanak, s ebben az élményben részesülhessenek.
Meggyőződésünk, hogy a természet sok helyen alakít ki erős kisugárzású helyeket. Ezek olyanok, mintha a Föld nevezetes csakra pontjaihoz tartoznának. Nagyon sok ilyen hely lehet még a mi Kárpát-medencénkben. Elhatároztam, hogy, ez után túrázásaim céltudatosabbak lesznek és tovább fejlesztem képességeimet, hogy ilyen rejtett helyeket találhassak még, s ezeket közkincsé tegyem.
Az útvonal és a hely leírása: Dévától délnek 40 km-re Hátszegen át a Riumare (Nagyfolyó) völgyében 30 km-re, majd tovább a Lapusnicu völgyében kb.15 km-t felfelé a vízesés után és a Peleaga rét parkoló helynél útjelző tábla mutatja az irányt fel a Plaiul Mic gerincre. Egy óra gyalogtúra alatt felérünk a fennsíkra, majd egy tavas réten át balra (keletnek) borókások mentén folytatva utunkat a Papusa (Baba) csúcs irányába, kb egy óra alatt elérjük a hosszú gerincen emelkedve a 2100 m-es szintet. Ahol véget érnek a borókások, s már csak köves gyepet látunk, az emelkedő ösvénytől úgy 100 m-re, jobbra megpillantjuk az exotikusan elhelyezkedő szikla csoportosulást. Nem lehet eltéveszteni, mivel szinte kilóg a gerinc egyhangú látványából. Innen még a körpanorámás kilátás is csodálatos. Itt pihenjünk meg és a „csakrasziklák” közepébe ülve töltődjünk fel.
Szerző: Pintye Tamás, Győr, (vill mérnök, yógás, természetjáró)
Em: pitakor@citromail.hu Web: www.pitakor.gportal.hu www.barlangol.gportal.hu
Tf: 20-3961685
|